HASAR İHBAR HATTI

Lefkoşa Türk Belediyesi de Capital Sigorta Güvencesine Girdi

LTB Capital Sigorta ile geniş kapsamlı bir sigorta anlaşması imzaladı.

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) kendisine ait değerlerin korunması amacı ile çıktığı ihaleyi sonuçlandırarak Capital Sigorta ile sözleşme imzaladı. 1 yıllık süreyi kapsayacak sözleşme uyarınca Lefkoşa Türk Belediyesi’ne ait araçların third party, kasko sigortalarının yanı sıra sahip olduğu varlıkların da yangın ve kaza sigortaları da yaptırıldı. Lefkoşa Türk Belediye Binası’nda imzalanan sözleşmeye LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve Capital Sigorta Genel Müdürü Kutlu Yorucu imza koydu.

Başkan Harmancı: Capital Sigorta ile Sağlık ve güvence adına faydalı bir sözleşme imzalanmıştır

Kısa bir açıklamada bulunan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, açık ve şeffaf bir ihale süreci sonrasında ihalenin tamamlandığını ifade ederek, Capital Sigorta ile güzel bir işbirliğini de başlatmış olduklarını belirtti. Başkan Harmancı ihale ile kurumun mal varlıkları, çalışanların bireysel sigortaları, çalışan sağlığı, çalışılan işyerlerinin sağlığı, toplum sağlığı ve güvencesini sağlama adına faydalı olacağını umduğu bir sözleşme imzaladıklarını belirtti.

Kutlu Yorucu: Lefkoşa Türk Belediyesi önümüzdeki bir yıl içinde Capital Sigorta’nın güçlü desteğini arkasında bulacaktır.

Başkan Harmancı ardından söz alan Capital Sigorta Genel Müdürü Kutlu Yorucu, Capital Sigorta’nın genç yaşına rağmen Kıbrıs Türk Sigortacılık sektöründe lider oyunculardan biri olduğunu belirterek, LTB ile imzalanan sigortacılık anlaşmasının iki kurum arasında iyi bir işbirliğinin başlangıcı olduğunu belirtti. Yorucu, Lefkoşa Türk Belediyesi önümüzdeki bir yıl içinde Capital Sigorta’nın güçlü desteğini arkasında bulacaktır dedi.

Capital Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun ise yaptığı açıklamada, işletme ve kurumların ekonomik koşullara bağlı olmaksızın taşıdıkları riskler karşısında kendilerini güvence altına almaları gerekliliğinin önemine vurgu yaparak, temel risklere karşı yaptırılan sigortalardan vazgeçilmesinin işletmelerin ciddi bir olay sonucunda yeniden üretime ve ticarete dönüşlerini imkansız hale getireceğini dile getirdi. Lefkoşa Türk Belediyesi’ni bu konuda ödün vermeyen yaklaşımından dolayı kutlayarak, Capital Sigorta ile gerçekleştirilen işbirliğinin hayırlı olmasını diledi.